Ugdymas karjerai
Gimnazistams pasirinkti profesiją padės naujas projektas

Kai kurie moksleiviai jau pradinėse klasėse apsisprendžia, jog bus gydytojai, mokytojai ar kitos profesijos atstovai, o kitiems pasirinkti savo gyvenimo kelią sunku ir paskutiniaisiais mokykloje leidžiamais metais. Padėti jiems išspręsti šią problemą gali nuo šio rudens Lietuvos mokyklose, tarp jų – ir „Ąžuolyno“ gimnazijoje, pradėtas įgyvendinti projektas „Karjeros paslaugų vykdymas mokykloje“.

Šio projekto tikslas - sudaryti sąlygas mokiniams pažinti save ir kuo įvairesnes profesijas, kad sėkmingi sprendimai lydėtų tolimesnę karjerą ir nuolatinį tobulėjimą. Mobilus konsultantas, aplankantis mokyklą, koordinatorė, dirbanti mokykloje bei mokytojai padės moksleiviams sąmoningai rinktis jiems tinkamas švietimo ir užimtumo galimybes, sudarys sąlygas įgyti karjeros kompetencijų, aktyviai kurti savo karjerą.

Projektas veiks pagal tam tikrą sistemą, kurios svarbiausios dalys bus keturių moksleivio karjeros siekimui reikalingų kompetencijų (savęs ir karjeros galimybių pažinimas, jos planavimas ir įgyvendinimas) ugdymas  bei įvairūs vizitai į įmones, susitikimai su skirtingų profesijų žmonėmis, jų veiklų išbandymas praktiškai, asmeninės ir grupinės konsultacijos, įvairūs mokymai, seminarai.

Sėkmingam karjeros keliui mokinys turėtų pradėti ruoštis dar mokykloje. Projektas „Karjeros paslaugų vykdymas mokykloje“ – puikus būdas tai padaryti. Padedami mokytojų, karjeros veiklų koordinatorių, tėvų, mokiniai išmoks konstruktyviai žvelgti į ateitį: sistemingai kaupti žinias, lavinti gebėjimus, ugdytis kompetencijas, padėsiančias rinktis studijų kryptį, profesinę veiklą, bei planuoti savo vietą darbo rinkoje.

Gimnazijos koordinatorė Aušra Butkuvienė

el. paštas: karjeroskoordinatorius@gmail.com

310 kabinetas

Informaciją parengė
III e klasės gimnazistė
žurnalistų būrelio narė Lina Hall

222 kabinete rasti akiniai.  Kreipkitės į gimnazijos budinčią.

El-dienynas

2013–2014 m. m. dienynas

Pamokų tvarkaraštis

Modulių tvarkaraštis